V sobotu 17. srpna po desáté hodině obdržíte na startovní čáře, která je na Veselce, Pivní pas se svým jménem či přezdívkou. Poté vyrazíte po vašich oblíbených hospůdkách, kde budete za vypitá piva sbírat razítka.

Pivař i gurmán

Putovní disciplíny jsou následující: nejrychlejší pivař Litomyšlska, poutník s nejrychlejším časem a daným počtem piv, nejzdatnější pivař Litomyšlska, poutník s nejvyšším počtem navštívených restaurací, pivní gurmán Litomyšlska, poutník s nejvyšším počtem vypitých různých pivních značek.

V každé „občerstvovně" se započítává jedno pivo, které musíte vypít v jejích prostorách. Je zakázáno pít mezi restauracemi, nedopít nebo pivo „nedej bože" vylívat!

Každý další kousek je pro vaše potěšení a do pivního pasu se nezapisuje. Útratu v jednotlivých restauracích si platí každý účastník sám, popřípadě se klidně může vetřít a nechat se od někoho pozvat. Poutník musí dorazit do cíle nejpozději do sedmnácti hodin, aby bylo možné jeho výsledky zapsat.

Nový rekord?

A jak zakončit skvěle nakousnutý den? S přáteli, dobrou hudbou a grilováním. Rádi bychom pozvali muzikanty z Litomyšle a okolí, aby si k nám přišli zahrát a zazpívat.

Chtěli bychom, aby se z tohoto setkání stala tradice a vytvořili jsme tak litomyšlský rekord v koncentraci hudebníků na jednom místě. Zveme všechny hudebníky a milovníky pohodové muziky a zpěvu k nám na Veselku.

LENKA SEKLOVÁ