Novým starostou zastupitelé zvolili Tomáše Kolkopa (Srdcem Třebováci), který dostal od voličů ze všech kandidátů napříč stranami absolutně nejvíc preferenčních hlasů. Uvolněným místostarostou se stal Miloš Mička (Změna pro Třebovou) a neuvolněnou místostarostkou Daniela Maixnerová (Srdcem Třebováci). V sedmičlenné radě města zasednou Pavel Charvát, Leopold König (oba ODS), Josef Jílek (KDU-ČSL a Svobodní) a Martin Sedlák (Piráti).

„Předešlé čtyři roky pro mě nebyly příjemné. Přál bych si, abychom pracovali jako jeden tým jednadvaceti lidí, žádná opozice, ale tým, kterému jde o město,“ prohlásil po zvolení nový starosta.

Radnici následující čtyři roky povede koalice stran a sdružení Srdcem Třebováci, ODS, Změna pro Třebovou, KDU-ČSL a Svobodní a Piráti, která v zastupitelstvu disponuje jedenácti hlasy.

Sociální demokraté, kteří vládli ve městě spolu s komunisty a SNK dvě předchozí volební období, skončili v opozici. Ze sedmi mandátů obhájili jen čtyři. Dosavadní místostarosta Václav Mačát, přestože kandidoval ze čtvrtého místa, se do zastupitelstva vůbec nedostal. Až z osmého místa jej překvapivě přeskočil Petr Hanák a z posledního Radko Martínek, který letos na jaře prohlásil, že už v žádných volbách kandidovat nebude.

Zastupitelský mandát za ČSSD neobhájili ani Petr Vágner a Milada Horáková, která však kandidovala až z třináctého místa. Opět, stejně jako v několika předchozích volbách, neuspěl Martin Bárta, přestože za ČSSD kandidoval jako trojka.

Opozice a koalice si v Moravské Třebové po letošních volbách vyměnily role. Hluboké zákopy, které mezi sebou navzájem vyhloubili během předchozích čtyř let vítězové a poražení voleb, se projevily i při volbě nového vedení města. Přestože se o navržených kandidátech hlasovalo tajně, z počtu hlasů bylo jasné, že ze zastupitelů bývalé koalice pro starostu a místostarosty, nezvedl ruku ani jeden.

Dlouhodobou vzájemnou nevraživost obou táborů nezastírá ani lídr sociálně demokratické kandidátky Miroslav Muselík. „Myslím, že to mnohdy mezi námi nebylo dobré, myslím, že je potřeba pracovat pro město. Budeme konstruktivní opozice. Ze sebe mohu slíbit, že u dobrých věcí budeme přispívat k tomu, aby prošly,“ prohlásil Muselík.