„Jako přesné datum založení naší školy se uvádí únor 1946. Škola tehdy začala s jedenácti dětmi, z čehož byli čtyři chlapci a sedm dívek," uvedl starosta obce Jiří Tesař.
 

Všichni návštěvníci, kteří přišli na oslavy, obdrželi porcelánový hrníček s tématickým motivem a almanach s fotografiemi žáků a školy. Pořadatelé samozřejmě neopomněli, že návštěvníci rádi ocení kuchařský um místních, a tak jim byly nabídnuty výborné koláčky a jablečný štrůdl od kuchařek ze školky a guláš ze zdejší restaurace.

Oslavy zahájili od jedné hodiny v Kulturním domě, kde přítomné přivítali představitelé obce v čele se starostou Jiřím Tesařem, dále ředitelem základní školy Zdeňkem Petrželou a místním farářem Pavlem Dokládalem.

O kulturní zábavu se postaraly se svým programem děti ze základní a mateřské školy, zahrála a zazpívala místní hudební skupina Schola. Během oslav si mohli zájemci projít školu, kde si popovídali s pedagogy, a na závěr oslav byla připravena i taneční zábava.
 

„Víkendové akce se zúčastnilo odhadem dvě stě lidí, mezi nimiž byli převážně absolventi a koclířovští občané. Zajímavostí bylo, že se na školu přijel podívat i Stanislav Bumbálek, který se narodil v roce 1937 a byl tak nejstarším přítomným absolventem," dodal Jiří Tesař.