Svou předvolební šňůru po Pardubickém kraji začne Babiš na Svitavsku, když ve středu odpoledne navštíví Jevíčko a Moravskou Třebovou. Ve čtvrtek se hned z rána vydá na Orlickoústecko. Na všech místech budou přítomni také policisté, kteří mají za úkol dohlížet na to, aby nedocházelo k větším potyčkám.

„U všech akcí standardně vyhodnocujeme možná bezpečnostní rizika a dle nich přijímáme opatření. Jaká konkrétně budou, ale nechceme nikdy předem z taktických důvodů blíže specifikovat,“ uvedla mluvčí krajských policistů Markéta Janovská.

Andrej Babiš na návštěvě Moravskoslezského kraje, 22. srpna 2022 v Kopřivnici
S dítětem na ramenou křičela na Babiše. Teď jsem veřejný nepřítel, říká žena

Hned na druhé čtvrteční zastávce v Ústí nad Orlicí budou také strážníci. „Naše hlídky budou samozřejmě na místě. Jsme domluveni s Policií České republiky na koordinaci celé akce a v případě potřeby jsme připraveni poskytnout součinnost pro zajištění klidu a veřejného pořádku,“ popsal velitel městské policie Milan Kalous.

Krajské město Babiš vynechá a na Pardubicku navštíví pouze Lázně Bohdaneč a Přelouč. Ani v jednom z míst vedení radnice žádné větší nepokoje neočekává. „Žádná zásadní omezení pro veřejnost nevyplývají,“ ujistil velitel městské policie v Lázních Bohdaneč Petr Mikulenka.

V úterý 23. 8. 2022 v 7,47 hod. vyjížděli  profesionální hasiči ze stanice Pardubice k dopravní nehodě v  Doubravicích.
Nehoda tří osobních aut a kamionu v úterý ráno zabrzdila dopravu do Bohdanče

Babiš požádal o zábor veřejného prostranství také v Přelouči, jiná opatření - jako například oddělení dvou znepřátelených táborů oplocenkami - ve městě neplánují. „Policie ani město žádná omezení pro občany nechystají,“ řekla starostka Přelouče Irena Burešová.

Expremiér Andrej Babiš jezdí napříč Českou republikou už od začátku léta, k potyčkám mezi jeho stoupenci a odpůrci ale dochází čím dál častěji. V pondělí 22. srpna v Kopřivnici na Novojičínsku například mladá osmadvacetiletá žena křičela na Babiše, že je lhář. Video incidentu se pak šířilo internetem. 

Andrej Babiš v Kopřivnici - záběr z videa.
VIDEO: Babiš tour v MS kraji. „Lháři, estébáku,“ křičela žena do tváře šéfa ANO

V jihočeské Třeboni Babiše vypískali, město musel předčasně opustit kvůli údajné hrozbě atentátu. 

Prostesty provázely jeho mítinky i dnes ve Slezsku, kde má přitom početnou voličskou základnu.