„Dcera se bojí odpoledne chodit přes park domů. Jednou tam narazila na partu opilců. Tohle by měla policie řešit,“ řekla Lenka Jílková. Stížností na situaci v městském parku je více. Lidé se obrátili i na radnici.

„Mám takový dojem, že požívání alkoholu bylo pro celý park zakázáno, mimo restaurace Přístav. Každý den chodím se synem přes park v odpoledních hodinách domů a musíme zde potkávat stále stejná individua, posilněna evidentně něčím silnějším, než je alkohol. Podotýkám, že se stále jedná o stejné muže,“ ozval se Michal Břeň.

Podle místních lidí to však není jen alkohol, ale objevují se tam i drogy. „Víme, že v Poličce drogy jsou a stahuje se do parku mládež,“ podotkl Tomáš Hořínek.

Psali jsme již:

Už žádný večerní piknik s lahví vína. V Městském parku v Poličce už je zakázáno pít alkohol. Kvůli pár vagabundům platí vyhláška pro všechny.
Kvůli pár opilcům zakázali alkohol všem

Město o problémech v parku ví a průběžně je řeší. Strážníci městské policie kontrolují park několikrát denně během své pracovní doby. Ta je v pracovních dnech od 7 do 15.30 hodin. O víkendech pak jezdí do parku zejména v noci.

„V čase mimo pracovní dobu strážníků jsme se dohodli s Policií České republiky, od které jsme dostali příslib, že kontroly této problematiky přeberou do své pravomoci,“ uvedl starosta Poličky Jaroslav Martinů.

Ilustrační foto
Muž se nechal vyděračem obrat o půl milionu. Podlehl i dalšímu podvodníkovi

Pokud jsou lidé svědky porušování vyhlášky o pití alkoholu na veřejnosti, mají podle radnice vždy volat policii. „Strážníci těmto osobám vloni udělili pokuty za téměř dvacet tisíc korun. V několika případech bylo u těchto lidí rozhodnuto o umístění na protialkoholní záchytné stanice,“ dodal Martinů. Několika případy se zabývala i přestupková komise města.

Opilci ale v parku pobývají dál a nezabírají ani kontroly policie. „Dal by se monitorovat park, aby byl pod dohledem bezpečnostních kamer. To je podle mě prvotní možnost,“ řekl Hořínek.

S opilými osobami na veřejnosti se potýkají i jiná města v kraji. Většinou vše řeší policie pokutami a častými kontrolami kritických míst.