„Nechali jsme si dílo nacenit a celou záležitost jsme konzultovali i s dopravním inspektorátem a po posouzení informací jsme vyhodnotili, že prvky nesplňují bezpečnostní požadavky 
a náklady na realizaci jsou tak vysoké, že jsme se dohodli, že upustíme od obou variant a budeme hledat náhradní řešení," řekl svitavský starosta David Šimek. Podle něj by se náklady na úpravu okružní křižovatky dle jednoho či druhého návrhu pohybovaly kolem pěti milionů korun. Město má letos přitom 
v rozpočtu na projekt jeden milion. Architektonickou soutěž pro studenty vysokých škol vyhlásilo město na konci minulého roku, od června mohli dát Svitavané radnici svůj názor na dva návrhy, které postoupily až do finále. V anketě hlasovaly stovky lidí.

„Veřejnost hlasovala anketními lístky a na webu. Na lístcích vyhrála „klubíčka". Na internetu vyhrávala „věž" do okamžiku, než nastoupila skupina lidí, která začala hlasování výrazně ovlivňovat a zvolila variantu C, tedy žádný z těchto návrhů," vysvětlil David Šimek.

Oslovení Svitavané rozhodnutí vítají i odmítají. „Proč teda dělali anketu 
a psali, abychom dali najevo názor? Ať lidé hlasovali pro jeden či druhý návrh, tak by určitě bylo lepší tam mít něco, než nic," míní obyvatelka Jitka Vachová. Zato důchodce Jaroslav Pich má jasno: „Je to úplně jedno, nějaký objezd. Auta tam jezdí, tak proč vyhazovat peníze z okna."

O nové podobě okružní křižovatky se rozhodne 
v následujících týdnech. 
K realizaci podle starosty dojde nejspíš příští rok, kdy se počítá i s opravou povrchu silnice u kruháče.