Křižovatku dvou hlavních silnic v Lačnově u benzinové stanice Slovnaft čekají změny. Ředitelství silnic a dálnic mění na křižovatce vodorovné značení a rychlost sníží na sedmdesát kilometrů za hodinu. Úpravy dokončí ještě tento týden. Svitavští radní tak reagují na dubnovou tragédii, kdy právě v tomto úseku zahynul na jaře řidič škodovky.

Stávající křížení silnice I/35 s komunikací I/43 v Lačnově je podle odborníků dočasné, protože se blíží stavba obchvatu Svitav. „Křižovatka u stanice Slovnaft nepatří podle policie mezi tzv. nehodové úseky, ale kolize v v tomto místě mají častěji tragické následky. Důvodem je rozlehlost křižovatky a vysoká rychlost projíždějících vozidel. Oba faktory zmírníme úpravou vodorovného dopravního značení a snížením rychlosti automobilů jedoucích po silnici I/35 na sedmdesát kilometrů za hodinu,“ vysvětluje Pavel Dubrovský z Ředitelství silnic a dálnic v Pardubicích.
Po dubnové nehodě, při které zahynul devětasedmdesátiletý invalidní důchodce a těžce se zranil jeho syn, lidé diskutovali o tom, že na křižovatce měl být dávno kruhový objezd. Podle expertů na dopravu je ale toto řešení nemožné. „Kruhové křižovatky se mimo obce nedělají. Brzdily by provoz. Také je to příliš velká investice. Ryhlostní komunikace R35 odvede z problémového místa tranzitní dopravu a provoz se tady zklidní,“ uvedl David Švec, vedoucí dopravního inspektorátu svitavské policie.

Řešení rizikové křižovatky navrhla svitavská radnice. Vše mělo být ale již dávno hotové. „Jednali jsme s Ředitelstvím silnic a dálnic. Dohodli jsme se, že úpravy dodělají nejpozději prvního července. Budou hotové v nejbližších dnech,“ dodal Miroslav Doseděl, vedoucí odboru dopravy svitavské radnice.
Na dodržování rychlosti na křižovatce dohlédnou policisté. Na úsek se zaměří a budou tady řidiče pravidelně kontrolovat.