V Litomyšli již od minulého týdne čeří hladinu první otužilí plavci. V Moravské Třebové se milovníkům vodních radovánek otevřou brány koupaliště příští sobotu. V Poličce dělníci dokončují modernizované zázemí. Ve Svitavách se nevzdávají plánů na moderní wellness centrum.

Jako první v okrese otevřeli plovárnu v Litomyšli, a to už osmého května. Otužilci mají k dispozici pětadvacetimetrový přihřívaný bazén a tobogán. Otevřeno je denně podle počasí od osmi do dvaceti hodin. Od června zahájí běžný provoz i večerní koupání. Už v červenci ovšem začne v místě tenisových kurtů stavba krytého plaveckého bazénu. Zatímco litomyšlské koupaliště odborníci oznámkovali čtyřmi hvězdičkami, aquapark v Moravské Třebové získal tři. I to ale považují ve městě za dobré hodnocení. „Na koupališti zahájíme provoz v sobotu 23. května. Letos jsme udělali jednu úpravu v cenách vstupného. Návštěvníci po dvacáté hodině zaplatí jen deset korun,“ uvedla Gabriela Horčíková, ředitelka technických služeb.

Novinky v Poličce

Zázemí přírodního koupaliště v Poličce se letos dočkalo modernizace za zhruba čtyři miliony korun. Návštěvníci se budou moci těšit na nové sociální zařízení nebo bufet. „V budově vznikají moderní toalety a převlékárny, kam se dostanou také vozíčkáři. Kromě lepších prostor pro plavčíky se zde počítá i s občerstvením. Předsunutá střecha objektu umožní zastínění stolků na terase,“ přiblížila novinky poličského koupaliště ředitelka plaveckého bazénu Jitka Kmošková. Pro děti přibude navíc betonový pingpongový stůl a houpačka v blízkosti brouzdaliště. Poličští plánují zpřístupnění venkovního koupaliště v polovině června, kdy má proběhnout kolaudace stavby.

Ve stejnou dobu chtějí otevřít veřejnosti koupaliště ve Svitavách. „Kompletně přestavujeme malý bazén. Navíc musíme zase zatravnit plochy, kde se opravovala kanalizace. Znovu uvedeme do provozu zařízení, se kterým se již kvůli plánované rekonstrukci celého koupaliště, nepočítalo,“ přiblížil Jiří Zámečník, jednatel společnosti, která sportoviště provozuje. Ačkoliv z rozsáhlé přestavby venkovního koupaliště za evropské peníze sešlo, svitavští zastupitelé se plánů nevzdávají. V dubnu totiž schválili, že poskytnou dotaci vyšší než osm set padesát tisíc korun na projektovou dokumentaci. Peníze přesunuli z prostředků, které byly původně určené na realizaci projektu Wolkerova alej.

(ik,syh)