Domov na rozcestí pořádá už tradiční den otevřených dveří. „Široká veřejnost si může prohlédnout areál domova, pracovní dílny, zahradu a prostředí, kde klienti s mentálním postižením bydlí," uvedla Marie Mitášová z Domova na rozcestí ve Svitavách. Prohlídky jsou připravené na páteční dopoledne. „Od půl třetí začne hlavní kulturní program se skupinou Žabky ze Studánky. Poté se představí taneční soubor Country club Srdíčko," informovala Marie Mitášová.

Zapojení do společnosti

Kontakt obyvatel domova s přáteli, rodinou, se sousedy z města a ostatními lidmi prospívá jejich zapojení do společnosti. Veřejnost zároveň získá nový pohled na obyvatele domova.

Ti už se nemohou dočkat, až se za nimi lidé přijdou podívat. „Těším se moc. Přijdou také lidé z města, se kterými si vždycky ráda popovídám. Dáme si společně kafe a koláčky. Zazpívá nám Uhlíř," svěřila se Věra, obyvatelka Domova na rozcestí. Program je určený jak pro děti, tak i pro dospělé. Všichni si mohou s Jaroslavem Uhlířem a jeho klavírním doprovodem zazpívat známé písně s texty Zdeňka Svěráka.

Kromě koncertu českého skladatele a zpěváka si návštěvníci budou moci koupit drobné výrobky, které zhotovili obyvatelé domova. „Výtěžek z akce přispěje na zlepšování podmínek a kvality života osob se mentálním postižením, podporu jejich zájmů i zajišťování účasti na sportovních a kulturních akcích," dodala Marie Mitášová.