Mladí lidé v Moravské Třebové se těšili, že už letos vyrazí na kolečkových bruslích na in-line dráhy na Knížecí louce. Město je tam původně chtělo začít stavět ještě tento rok. Nezačne, přípravu této lokality kvůli penězům pozastavilo a odsunulo.

Zklamaní bruslaři

„Docela mě to mrzí, jezdím poměrně často a tady není kde. Po ulicích města to rozhodně není bezpečné," říká gymnazistka Magdalena Piňosová. Další mladá in-line bruslařka Kristýna Marková se na silnicích neobává ani tak o sebe, jako spíše o dětské milovníky tohoto rekreačního sportu. „Mrzí mě, že letos nemohu jezdit bezpečně po Knížecí louce. Už jsem se těšila. Jezdím docela dlouho, tak si myslím, že nespadnu, ale když kolem mě projede rychle auto, tak to není nic příjemného. Když vidím mladší děti, které to moc neumí, tak si myslím, že by pro ně byla rozhodně bezpečnější nějaká ta in-line dráha," tvrdí zklamaná studentka Kristýna a doufá, že se dočká alespoň příští rok.

Pro ni, ale i další milovníky jízdy na kolečkových bruslích má místostarosta Václav Mačát dobrou zprávu.

In-line pod čarou

I když zatím na úpravy Knížecí louky zastupitelé peníze neodsouhlasili, pokud letos město nějaké získá navíc, začne s pracemi už na podzim. „Tempo příprav jsme trochu zvolnili. Deset milionů korun z letošního rozpočtu na in-line dráhy dát nemůžeme. Máme ten projekt ale tzv. pod čarou. Když ušetříme na některých projektech, začneme stavět na podzim," slibuje Václav Mačát. Úprava Knížecí louky to nejsou totiž jenom nové in-line dráhy.

Bude i cyklostezka

„Počítáme s úpravou toku ramene Třebůvky, biocentrum v lokalitě Knížecí louky zřídíme už v letošním roce, máme na to dotaci. Bude tam i nová cyklostezka," vyjmenovává místostarosta Moravské Třebové Václav Mačát. Stezka spojí parkoviště pod zámkem s výpadovkou z města a zajistí větší bezpečnost pro cyklisty. Milovníkům jízdy na kolečkových bruslích nezbývá než doufat, že pokud se nebudou moci prohánět na in-line okruhu na Knížecí louce ještě koncem letošního roku, vyrazí na ni v tom příštím.