Stejně jako rostly na konci minulého roku ceny potravin, zdražovalo se také krmení pro domácí mazlíčky. 

"Granule od loňského dubna zdražily o 7 %, pamlsky o 5 %, konzervy a kapsičky o 12 % až 17 %. Další výrobci zvýšili ceny v průběhu minulého roku opakovaně. Výrazné zdražení proběhlo také u krmných piškotů. Tam cena vzrostla o 40 procent."

Lenka Gebauerová, provozovatelka zverimexu ve Vysokém Mýtě

„Během loňska jsme konkrétně u granulí zaznamenali zdražení u všech značek granulí, které máme v nabídce. Další výrobci zdražili v průběhu minulého roku opakovaně. Výrazné zdražení proběhlo mimo jiné u krmných piškotů, tam cena vzrostla o čtyřicet procent,“ uvedla provozovatelka zverimexu Lenka Gebauerová.

Podle ní zdražily například granule od loňského dubna o sedm procent, pamlsky o pět procent, konzervy a kapsičky o dvanáct až sedmnáct procent. Další výrobci zvedali ceny v průběhu minulého roku opakovaně. I tak ale lidé stále chtějí kvalitní krmení.

„Je vidět, že se zákazníci nad výdaji samozřejmě rozmýšlejí více, ale pokud jde o kvalitní krmiva, zákazníkům na zdraví jejich mazlíčků záleží. Proto za nás nepozorujeme trend, že by přecházeli k levnějším krmivům či kupovali méně. Všeobecně je vidět, že na trhu zdražují všechny značky krmiv. To se ovšem netýká jen krmiv, ale v podstatě všeho zboží, což jsme pocítili všichni,“ uvedl odborník na psí a kočičí výživu Jiří Švihálek z Yoggies.cz.

Psi by se neměli krmit pouze granulemi.
Senior: Já se uskrovním, ale můj pes dostane kvalitní potravu, i když je drahá

Chovatelé psů se shodují, že na granulích se šetřit nedá. Levné a nekvalitní krmení totiž může psům způsobit vážné zdravotní problémy. To samé platí i u koček.

„Jednou jsem na zkoušku koupila jiné konzervy než obvykle, byly v akci. Bohužel jsme skončili s naší Mínou u veterináře. Experimentovat už nehodlám, to si raději odpustíme jiné věci, ale na krmení nešetříme,“ dodala Helena Kovářová z Litomyšlska.