Na Poličském rockoupání si dnes přijdou na své také hokejoví fanoušci. Ve speciálním stanu budou sledovat důležitý zápas mezi Českem a Slovenskem. Fandit se bude také na Gastrofestivalu v Litomyšli.

Hudba různých žánrů, muzikanti a hlavně stovky nadšených posluchačů neodmyslitelně patří ke každému festivalu. V Poličce dnes mají ještě jednu specialitu jako bonus navíc. „Abychom vyšli vstříc hokejovým fanouškům, připravili jsme pro ně stan s projekcí," uvedl Lukáš Zrůst, ředitel poličského festivalu.

Návštěvníci festivalu se tak nemusejí bát, že o semifinálové utkání přijdou. Mohou našim hokejistům fandit přímo na festivalu. Běžně se v tomto stanu promítá, letos je přizpůsobený právě také pro mistrovství světa v hokeji.

Kapacita stanu je podle Lukáše Zrůsta zhruba padesát míst. Lidé tedy nemusejí spekulovat, kde je nejbližší restaurace s televizí. Mezi hudbou stihnou také hokej. A aby toho nebylo málo, ředitel přislíbil i další překvapení. „Pokud půjde do tuhého, můžeme část zápasu pustit na velkoplošnou obrazovku na hlavní scéně. Běží v průběhu celého festivalu," dodal Lukáš Zrůst.

V rámci slavností M. D. Rettigové se bude na Smetanově náměstí v Litomyšli promítat na velkoplošné obrazovce také hokej.

Utkání začíná v 17.30 hodin.