„Lázně ducha jsou krásná slavnost. Když jsem o ní slyšela prvně, byla jsem spíše skeptická, ale to byl velký omyl. Libí se mi, ze se i v dnešní době dokážou lide spojit a hrdě se hlásit ke svému městu a svým kořenům," řekla Zuzana Rejnová z Litomyšle.

BOHATÝ PROGRAM
Desátá hodina odbila a kolonáda ožila. Lázeňáci, lázeňačky i ostatní návštěvnici měli o zábavu postaráno. Ulicemi zavoněly čerstvě pečené trdelníky, grilované klobásy a mnoho dalších gastronomických delikates. Nechyběly oblíbené lázeňské prameny, speciální lavičky, historická vozidla, spolek českých kolařů cestovatelů, lehátková vyhlídka, Bedřichova malá scéna a mnoho dalších aktivit. Ve 14 hodin se přiblížil zlatý hřeb celého dne slavnostní zahájení šestého ročníku litomyšlské lázeňské sezony a průvod kolonádou.

ZAHRÁL ŽLUTÝ PES
Hudbu zajistily kapely Žlutý pes v čele s Ondřejem Hejmou, Jananas či Dědovy blechy, taneční skupiny Amapola Tribe a mnohých dalších. O několik desetiletí zpět posunuly slavnostní den Sestry Havelkovy, Stanley´s Dixie Street Band nebo taneční Swing Busters a swingová kapela AppenDixie.

A komu se ani po bohatém programu nechtělo jít večer spát, mohl zhlédnout romantický příběh na dobrou noc doprovázený malým videomappingem na litomyšlskou lavičku či si jít zatančit do Lázeňské swingové tančírny.