O víkendu se mohl stát prodejcem každý, kdo doma našel něco nepotřebného, co by se mohlo někomu jinému hodit.

Bleší trh se konal v sobotu v Moravské Třebové na dvorku mezi Cihlářovou a Hvězdní ulicí. Dopoledne od osmi do dvanácti hodin mohli prodejci i kupující využít místní dvorek a vytvořit tak menší tržiště. Plyšová zvířátka, knížky, oblečení, boty, kabelky, keramika, hračky, nářadí a spoustu dalších věcí bylo možné u provizorních stánků vidět a koupit. „Vzala jsem sem všechno, co jsem doma našla, co už jsem nepotřebovala. Hlavně plyšáky a hračky pro děti. Je super, že je mohu prodat někomu, komu ještě poslouží," řekla jedna z prodávajících Kristýna Černá.

I kupující byli z trhu nadšeni. „Koupila jsem si krásné lodičky, vypadají jako nové, vůbec není poznat, že je někdo nosil," prozradila Jana Tylová. Největší zájem byl ale o hračky. „Nakoupila jsem spoustu plyšáků. Nemám sice děti, ale mám doma štěně, které plyšová zvířátka zbožňuje a moc rádo si s nimi hraje," uvedla Petra Růžičková.

Akci, která by se měla v budoucnu opakovat, pořádal odbor majetku a komunálního hospodářství ve spolupráci s Kulturními službami města Moravská Třebová v rámci kulturního léta.

(vh)