„Vyděrač těžil z trestní minulosti poškozeného, který si svůj trest sice odpykal, přesto z obavy o opětovné otevření případů raději platil nemalé částky. Peníze vždy pečlivě zabalil, vložil do sklenice a poté je ukládal na předem určená místa do tzv. mrtvých schránek,“ uvedla policejní mluvčí Daniela Mauerová.

Vydírání trvalo od loňského září do dubna letošního roku. Poškozený si půjčil peníze od několika bankovních i nebankovních společností.

„Právě pracovnice v jedné bance si všimla vyděšeného muže na přepážce, který se jí svěřil s tím, že je vydírán a nutně potřebuje sehnat peníze,“ dodala mluvčí.

Gastrofestival v Litomyšli
Svíčková, bábovka i guláš, gastroslavnosti v Litomyšli josu zpět

Tím ale dostal kuráž a šel vše hned ohlásit na policii. Kriminalisté zadrželi vyděrače při sedmém výběru „mrtvé schránky“. Obviněný se přiznal, že muže vydíral, protože ho bral jako snadnou kořist.

„Založil si falešný profil na sociální síti a pod cizím jménem opětovně nutil poškozeného platit,“ vysvětlila Mauerová. Podvodníkovi hrozí až čtyři roky ve vězení.

Trest hrozí i dalšímu muži, který třicetiletého muže okradl. Šlo o 220 356 korun, a to pod podmínkou prodeje oděvů a doplňků, které však neměl, a proto je nemohl prodávat. Tomu hrozí za podvod pět let za mřížemi.