„ČSSD, která v komunálních volbách zvítězila s velkým náskokem a přináší si z nich do nového městského zastupitelstva sedm mandátů, a KSČM s třemi mandáty se znovu spojily se Sdružení nezávislých kandidátů Moravská Třebová," potvrdila mluvčí Moravské Třebové Dagmar Zouharová. K deseti mandátům tak přibyl ještě jeden.

„Díky své dosavadní osvědčené a fungující spolupráci zakotvily strany do preambule dohody následující: Jsme připraveni navázat na vše dobré, co bylo v uplynulém volebním období vykonáno. Naším cílem je dokončit rozpracované projekty, připravit a zahájit projekty nové," citovala mluvčí města. Mezi společně vytyčenými cíli nechybí záměr vybudování nových průmyslových zón a spolupráce se státem při budování nezbytné dopravní infrastruktury v regionu, jako jsou rychlostní silnice R35 a R43. Chtějí také pokračovat v realizaci infrastruktury pro rodinné bydlení, rekreaci a volnočasové aktivity obyvatel. Nezbytná je podle koalice také podpora podnikání v oblasti cestovního ruchu, či sociální programy.

„Nechybí ani deklarovaná snaha vyřešit dlouhodobě neuspokojivý stav v oblasti nakládání s opuštěnými nemovitostmi jak v majetku města, jako například s bývalým dětským oddělením nemocnice, tak řešení využití soukromých ploch v lokalitách, kde byla ukončena zejména průmyslová výroba," dodala Dagmar Zouharová.

(mt, kk)