Až do 20. května budou v ulicích Moravské Třebové k vidění neobvyklé výtvarné instalace i promítání řady videoklipů z dílny místních hudebníků.

„Netradiční prezentace třídních prací i výtvarných děl budou představeny formou instalace nebo na velkoformátových tiscích na různých místech ve městě. Hudebníci si vyzkoušeli profesionální nahrávání a vznikla řada originálních videoklipů. Ty promítneme v ulicích města Moravská  Třebová ve dnech 6. a 7.  května,“ přiblížila majálesové oslavy ředitelka kulturních služeb Marie Blažková.

SVĚT STUDENTŮ

I přes všechna omezení studenti připravili netradiční pojetí oslav příchodu máje a dávají najevo, že chtějí ovlivňovat kulturní prostředí ve městě, ve kterém žijí a studují. A mají co říct.

 „Studenti pozvou do svého světa, prozradí, s jakými problémy se potýkají při distanční výuce, jaké mají zájmy i pocity, a to vše s humorem jim vlastním,“ informoval mluvčí města Václav Dokoupil.

 Studenti využili pro své počiny plakátovací plochy, nádvoří zámku, Knížecí louku, prostranství u muzea nebo vestibul radnice. Videa a ukázky tvorby studentů se objeví na facebooku kulturních služeb.