Plány padly

V Moravské Třebové projednají v pondělí nejdůležitější akce, které letos městský rozpočet nejvíce zatíží. „Jedná se o projekt východní tribuny na zimním stadionu, důlní stezky a obnovu zámecké zahrady. Jestli budou tyto akce schválené, záleží na zastupitelstvu,“ uvedla Pavlína Horáčková z moravskotřebovské radnice.

V rozpočtu naopak radní nepočítají s plánovaným kongresovým centrem. „Mimořádná rada města se rozhodla doporučit zastupitelům, aby tento projekt ukončili. Důvodem je značná finanční zátěž města,“ sdělil místostarosta Miloš Izák. Konečné slovo bude mít zastupitelstvo v pondělí.

Zastupitelé ve Svitavách schválili rozpočet už minulý týden. Je vyrovnaný v celkové výši 455,7 milionu korun. Zahrnuje běžné výdaje ve výši 322 milionu korun a kapitálové výdaje 134,7 milionu korun.

Radní počítají s třiceti a půl miliony korun na spolufinancování projektů, na které snad dostanou peníze z Evropské unie. „V souvislosti se zahájením provozu Fabriky byl rozpočet kultury navýšen o čtyři miliony korun. Také v oblasti sportu a tělovýchovy došlo k nárůstu rozpočtu oproti loňsku o tři miliony korun. Všechny sportovní a tělovýchovné organizace mají od letošního roku přístup na sportoviště zdarma,“ přibližuje novinky svitavský starosta Jiří Brýdl.

V Litomyšli, Poličce a Jevíčku ještě nemají rozpočty úplně hotové a zatím pracují podle provizoria.