Zastupitelé v pondělí volili nového starostu veřejně, všichni tak viděli, jak kdo hlasoval. Kandidát byl pouze jeden, a to dosavadní místostarosta Miloš Mička (Změna pro Třebovou).

Pro zvedlo ruku 11 zastupitelů. Proti byli 4 zastupitelé a 4 se zdrželi hlasování. Hlasování se mimo jiné zdržel Radko Martínek, který poukázal na to, že zatím nevidí žádné změny. Na pozici místostarosty byl navržen Petr Frajvald (Srdcem Třebováci). Zvolen byl 11 hlasy, tři zastupitelé byli proti a pět se jich zdrželo.

Miloš Mička poděkoval zastupitelům za důvěru. "Chceme zlepšit způsob komunikace a už pracovní jednání něco nasvědčovalo. Jsme v nouzovém stavu a také financování měst a obcí bude toto volební období v nouzovém stavu, takže o to bude výkon funkce těžší.  Počítáme s omezením rozvoje města až 40 milionů korun za toto období," uvedl nový starosta Moravské Třebové.  

Kvůli omezením spojeným s epidemií koronaviru přišlo na veřejné zasedání jen málo občanů.  Nicméně lidé v Moravské Třebové poukazují na to, že vedení města nebere ohled na výsledky posledních komunálních voleb, v nichž nový starosta Miloš Mička skončil na 11. místě. 

Ohlasy a podrobné informace připravujeme.  

VRÁCENÉ KNIHY musí do karantény. V Moravské Třebové knihy dál roznáší i skauti. Foto: Lenka Greplová
Knihovny otevřeny. Vrácené svazky musí do karantény