Hlavním pořadatelem této akce byla paní učitelka Hana Heroldová. Co jí vedlo k naplánování a uskutečnění této akce? „Letos jsem hledala nějaký podzimní motiv, a tak jsem slepila návrhy ostatních dohromady a vzniklo 'Bramborohraní'. Chtěla jsem uplatnit tvůrčí schopnosti všech žáků, protože jsou na vysoké úrovni," dodala paní učitelka.

Program

Celý týden se ve vyučovacích hodinách žáci zabývali bramborami. Některé třídy zpívaly písničky, jiné se učily básničky, pátraly v historii, v receptech nebo v českých nářečích. Celý týden vyvrcholil koncem října, kdy každá třída vystupovala v tělocvičně s minibramborovým programem. Já jsem měla tu čest a proměnila jsem se za modelku deváté třídy Bramboru koloběžku I. Byla jsem oblečena do zelené sítě, která byla ozdobena zajímavými bramborami a jako doplňky jsem měla prsteny, náhrdelníky, čelenku a nesměl chybět můj brambora iphone. Přijela jsem tam na koloběžce, která byla také zdobena bramborami a doplněna břečťanem. A jak hodnotí naší práci Andrea Dušková, naše třídní učitelka. „Nejdříve to vypadalo všelijak, ale na konec se toho všichni perfektně zhostili a vzniklo něco moc hezkého," řekla Andrea Dušková.

Do školy k nám z nedaleké vesnice zavítal sedlák, který celý program moderoval. Sedláka si zahrála Daniela Kopecká, žákyně deváté třídy. „Písničky o bramborách byly úžasné, zajímavé bylo zpracování brambor v různých nářečích," uvedla Daniela Kopecká.

Brambory se na týden staly nejen hlavní součástí našeho jídelníčku, ale i českého jazyka, matematiky, tělocviku, výtvarné a hudební výchovy, přírodopisu.

MARIE HORÁKOVÁ,

9. třída, ZŠ Morašice