Gymnázium chce přitáhnout studenty k přírodovědným oborům. Jejich zájem by mohly zvýšit i modernější učebny, do kterých škola investuje peníze. „Jednu už máme, na dalších třech pracujeme," říká ředitel školy Milan Báča.
Projekt stojí třináct milionů korun. „Učebna, kterou jsme si připravili jako první, je zaměřená na globální výchovu. Budeme ji sdílet spolu se základní školou Sokolovská," objasňuje Milan Báča.

Nová laboratoř

Do specializovaných tříd si  pořídí nejen moderní laboratorní nábytek a vybavení, ale   i digestoř, která rozhodně nepatří k běžným výbavám škol.  „Za nemalé peníze si pořídíme i experimentální soupravy se spoustou různých senzorů.  Budou sloužit pro badatelskou činnost, pro unikátní měření a podobně," tvrdí ředitel Milan Báča. Součástí projektu jsou i informační technologie. „Koupíme přes třicet tabletů. Studenti je nebudou používat jen pro internetovou komunikaci, ale  i výuku,  práci se senzory nebo ukládání a zpracování dat," vysvětluje ředitel Báča.

V rámci nadstandardní výuky v přírodovědných oborech budou  žáci  navštěvovat pracoviště na vysokých školách.   Zaměří se na fyziku, biologii, zeměpis a chemii.  Vzdělávat se v rámci projektu budou i učitelé. „Máme pro ně připravené vzdělávací programy," ujistil  Báča.   Kdy projekt přinese první výsledky,  jasné není. „Zhodnotit to budeme moci až podle toho, jaké další studium si zvolí žáci, kteří projektem projdou. Uvidíme, zda se zvýší počet studentů, kteří si zvolí přírodovědné obory pro své povolání," konstatuje Milan Báča.