Dlouholetý trenér a reprezentant v rybolovné technice a lovu ryb udicí Zbyněk Bačina spolu s vedoucími kroužku a domem dětí a mládeže uspořádal v sobotu 7. března jarní kolo soutěže v rybolovné technice v hale třebechovické základní školy. Okolo osmé hodiny ranní se začali do haly sjíždět rybáři z celého kraje. Sešly se zde na první letošní soutěži děti z Morašic, Králík, Třebechovic, Vysokého Mýta a Košťálova.
Z Morašic přijelo pět závodníků. Dvě děvčata a tři chlapci. Takřka čtyřicet dětí se utkalo v soutěži rybolovné techniky, která obsahovala disciplínu zátěž skisch – žlutý plastový terč, na který házely děti spodem, a přes hlavu, aremberg – terč s kruhy a dále hody zprava a zleva.

V rohu tělocvičny se navíc soutěžilo v dovednostech: hod míčkem na cíl k procvičování přesnosti krmení, lovení plastových rybiček na čas, hod kroužky na cíl a kolo štěstí. Takže kdo neuspěl v hodech, mohl získat hodnotnou cenu třeba v kole štěstí. Mezi cenami byly háčky na ryby, krmné moučky, třpytky nebo vlasce.

Dopolední maraton v házení na terče prověřil děti po zimním klidu. Kdo trénoval i v zimě, bylo vidět na dosažených výsledcích. V soutěži žákyň do patnácti let získala prvenství a pohár Nikol Knesplová z Morašic. V soutěži žáků do patnácti let zlato vybojoval David Vejs z Třebechovic. Všechny morašické děti se umístily do první desítky soutěžících. Ondrovi Bačíkovi o jeden bod uniklo 3. místo v pořadí žáků do 15 let.
V kroužku rostou noví závodníci, kteří by mohli tak jako před několika lety opět slavit úspěchy ve Zlaté udici, rybolovné technice nebo lovu ryb. V dubnu děti čeká pětiboj na hřišti v Jeníkovicích a potom už konečně po zimě očekávaný lov ryb.

KAREL NETOLICKÝ