Jedná se o lokalitu Třemešná, která je zajímavá tím, že noví obyvatelé deseti až dvanácti domů budou bydlet ve stráni. Je to mnohem složitější varianta než stavba na rovině a také dražší. Odůvodnění však toto rozhodnutí má. „Naše obec je vystavěná v kopcích a při debatě o pozemcích jsme se rozhodli nezabírat zemědělskou půdu a pokračovat tak v tradici našich předků," uvedla starostka Sebranic Lenka Karalová.

Podmínky pro výstavbu domů jsou největší investiční akcí pro letošní rok. Miliony korun, které bude vše stát, budou Sebraničtí řešit půjčkou a navíc bude vše rozděleno na etapy. „V letošním roce začneme budovat inženýrské sítě, které bychom chtěli mít hotovy příští rok na podzim. Pozemky však prodáváme už nyní, aby si lidé stihli vyřídit všechna povolení," řekla starostka Sebranic. Ta v současné době ví, že zájemci o bydlení v obci jsou a nové parcely tak nezůstanou dlouho prázdné.

Obyvatelé Sebranic mají jedinečnou možnost, jak získat pozemky na výstavbu domu. Obec totiž nevlastní další parcely, které by mohla nyní nabídnout. Jediná místa, kde by se dalo stavět, jsou v majetku soukromníků.