Gastronomičtí zástupci zviditelnili školu hned v několika kategoriích. Mezi kuchaři se blýskl stříbrným pásmem student třetího ročníku Patrik Kalibán. „Bez zajímavosti nezůstává ani vítězství, které obhájil Vojtěch Petržela, který je náš loňský absolvent a nyní reprezentuje poděbradskou hotelovou školu,“ sdělila učitelka Jitka Boháčová.

V cukrářské disciplíně zabodovala zlatě Kateřina Kopecká. Kateřina Vymazalová, která je odborníkem na přípravu čaje zase uspěla v kategorii číšník, kde byla stříbrná. Zlaté pásmo si ale nenechala ujít v barmanském klání, stejně jako Jana Večeřová z prvního ročníku. Dva soutěžící poskytla škola i pro klání baristů. Svou šanci nepromarnili Ondřej Kaňka a Daniel Horák. „Ondřejovi se vedlo natolik, že jeho smysl pro kávovou magii ocenila odborná porota druhou příčkou zlatého pásma, na Daniela si zde počkala příčka sedmá,“ prozradila Jitka Boháčová.

Stupně vítězů čekaly na tradičně úspěšnou gastronomicky zaměřenou školu i v celkovém hodnocení. „Letošní Gastro se opětovně stalo výzvou a motivací k lepším výsledkům. Zvláště potěšující je pro nás hodnocení týmové práce. Získali jsme cenný bronz,“ okomentoval úspěch Lubor Havlík, vedoucí odborného výcviku.