Společný trénink všech mládežnických družstev totiž navštívil americký profesionální basketbalista Maurice Hampton, který je hráčem předního českého klubu BK JIP Pardubice. Toto hodinové setkání proběhlo ve čtvrtek 29. března v hale TJ Jiskry v Litomyšli.

Nejprve Maurice Hampton ukázal všem přítomným něco ze svého basketbalového umění a poté se již zapojil s dětmi do driblinkových a střeleckých cvičení. „Přijel jsem za dětmi do Litomyšle, abych s nimi strávil pěkné chvíle a ukázal jim něco z basketbalu a taky je naučil něco z driblinku a střelby. To, co jsem se v dětských letech naučil, teď mám možnost předat dál. A těší mě, když vidím spokojené dětské obličeje,“ řekl Maurice Hampton, hráč BK JIP Pardubice.

Nápad přivézt profesionálního hráče basketbalu do Litomyšle se zrodila v hlavě předsedy zdejšího oddílu Martina Šorfa. „Před třemi roky, kdy jsem nastoupil na pozici manažera v BK JIP Pardubice a seznámil se s Mauricem a vytvořil si s ním i dobrý přátelský vztah, tak se mi v hlavě zrodila myšlenka, že bych ho mohl přivést i na ukázkový trénink do Litomyšle. Až dnes se tato myšlenka proměnila v realitu a tak si mohla plná hala dětí i jejich rodičů užít setkání a trénink s profesionálním basketbalistou. Na tvářích všech dětí byla vidět veliká spokojenost a nadšení a to je to nejdůležitější, proč jsme tuto akci uskutečnili. Věřím, že tato událost bude pro začínající malé basketbalisty impulzem do dalších tréninků i zápasů a bude i motivací, aby se pokusili dokázat to, co se podařilo hostovi,“ dodal Martin Šorf, předseda basketbalového oddílu TJ Jiskra Litomyšl.

V další části programu se mohly děti vyfotit s basketbalistou Mauricem po skupinkách i jednotlivě, aby měly na toto setkání nějakou hmatatelnou vzpomínku. V závěru proběhla autogramiáda, kterou všichni využili k podpisu míčů, triček, bot a prostě všeho, co děti napadlo.

DANIEL BRÝDL