Někteří lidé se vymlouvali a před studenty utíkali. Jiní je naopak důvěřivě pustili až do svých domovů ke stolu. „Setkala jsem se i s tím, že lidé o rekonstrukci koupaliště nebo stavbě kavárny ani nevěděli. Většině oslovených Svitavanů vadí staré vybavení koupaliště a špatné hygienické podmínky,“ přibližuje své poznatky Miloslava Černá, studentka z prvního ročníku.

Studenti oslovili pět set obyvatel z různých částí Svitav a všech věkových kategorií. „Starší lidé měli o stavu sportovních zařízení malý přehled. Naopak i mládež zajímá, jestli bude v krytém bazénu plavání pro kojence,“ říká studentka Hana Medunová. Především ale Svitavanům scházejí v celém městě lavičky. Lidé tazatelům věřili. Neobávali se, že by semohlo jednat o podvodníky a klidně je vzali s sebou domů. „Ani náš dvoumetrový spolužák se nesetkal s tím, aby ho někdo vyhodil, protože je třeba falešný plynař,“ dodává Medunová.

„Očekáváme, že díky průzkumu se lidé o projektech také dozví nové věci. První výsledky výzkumu budeme znát v červnu,“ uvedl Erich Stündl ze svitavské radnice. Konečné vyhodnocení průzkumu představí radnice veřejnostipo prázdninách.