Obyvatelé města si často stěžovali, že jsou špinavé lavičky. Teenageři si totiž navykli na nich vysedávat jako na zábradlí. Sedělo se jim pohodlně, ale špína a bláto pak rozčilovaly ty, kteří si chtěli odpočinout a posadili se normálně. „Reagovali jsme na připomínky občanů. Rozhodli jsme se tento problém řešit," sdělila místostarostka  Marie Kučerová.

Lavičky pro mládež

Radní se inspirovali v jihočeském Táboře. Tam nápad okoukali v Německu. „Místostarostka Tábora Lenka Horejsková mi poskytla kontakt na táborské technické služby, které lavičky vyrobily jako první české prototypy," uvedl poličský radní Jan Matouš. Táborští je vyrobili také pro Poličku a mládež už bidýlka testuje. Speciální posezení má plochu pro sezení v místě, kde bývá opěradlo, sedák nahradil rošt. Nikdo už se teď nemusí bát, že by se umazal.

Nápad s novými lavičkami se uchytil. „Byly věčně špinavé od bot. Mladí lezli na opěradla a vůbec jim nevadilo, že mají nohy tam, kde si lidé normálně sedávají," shodují se obyvatelé Poličky. Podle některých lidí  nejsou nové lavičky příliš vzhledné, ale účel splní. „Pokud takové nebudou úplně všechny, tak mi nevadí. Rád si sednu na klasickou lavičku," řekl Martin Mička z Oldřiše.

Dobrá investice

Město za tři lavičky zaplatilo patnáct tisíc korun. Investice se rozhodně vyplatila. Ti, pro které jsou určené, jsou maximálně spokojení. Mají větší výhled a konečně jim nikdo neříká, aby slezli, že se takto na lavici nesedí. „Nové lavičky jsou dobrý nápad. Je z nich pěkný rozhled," uvedl Karel Flídr z Širokého Dolu.

Souhlasili také jeho kamarádi. Jakub Kryštůfek si pochvaluje, že si dá nohy na lavičku a nemusí je mít na zemi. „Pěkně si je tady opřeme. Lidé už počítají s tím, že na těchto lavičkách se jinak nesedá," dodal Petr Nespěšný z Pomezí.