Přihlásilo se šestnáct družstev, pro něž byly připraveny kurty za Národním domem a v areálu ZŠ Riegrova. Vinou deště se začínalo opožděně, pár hodin vydrželo příznivé počasí, ale do bojů o umístění opět zasáhl déšť, turnaj musel být zakončen a výsledky určeny losem (klasicky „stříháním“).

Celkem byly odehrány čtyři desítky střetnutí na dvorcích, dvě byla přerušena, sedm zápasů o umístění bylo dolosováno. Týkalo se to i semifinálového a finálového programu.

Pohár pro vítěze připadl volejbalistům se skutečně poetickým jménem Hladila sviště proti srsti. Ti nejprve vyhráli svoji základní skupinu, poté si ve čtvrtfinále poradili 2:0 na sety s pravidelnými účastníky Mixů Jarovskými smečemi. V semifinálovém duelu vedli nad Drink Teamem 1:0, když musel být zápas přerušen a o finalistovi rozhodl los. Moravská Třebová si finále zajistila na kurtu (čtvrtfinále C Team 2:0, semifinále Maori Battalion 2:1). Střet o titul se ovšem změnil se změnil ve „stříhací manévry“ vedoucích družstev a šťastnější ruku měl zástupce týmu Hladila sviště proti srsti. Týmž způsobem se rozhodovalo rovněž o dalším umístění, bronz získal Drink Team.

Mixy 2010 – konečné pořadí: 1. Hladila sviště proti srsti, 2. Moravská Třebová, 3. Drink Team, 4. Maori Battalion, 5. C Team, 6. Vydláci, 7. Jarovské smeče, 8. Radiměř, 9. Condor, 10. Šmejdi 1, 11. VC Kohoutovice, 12. Kůlna, 13. Kalifornští Kabrňáci, 14. Ďábli, 15. Jelita a kroupy, 16. Šmejdi 2.

Nejlepší hráči: Ondřej Liška (M. Třebová), Vendula Svobodová (Maori Battalion).

Fotografie najdete ZDE.

(rh, zr)