Fandů kopané se po restauračních zařízeních příliš nesešlo. Vždyť úvodní utkání mezi domácí Brazílií a Chorvatskem odstartovalo až po desáté večerní středoevropského času. Někteří si ho však přesto nenechali ujít. „Fandím fotbalu a dnes jsem chtěl vidět, jak Chorvaté zatopí domácí Brazílii. Přál jsem jim i vítězství," řekl Marek Dobeš z Poličky. Nakonec musel přetrpět vítězství „kanárků" 3:1 nad jeho favority. „A to ještě prohráli tak upachtěnou a podivnou penaltou. Neskutečné," vyprávěl muž.

Byl jedním z mála, kdo ve čtvrtek vyrazili do hospod a sledovali snad největší šampionát všech dob, jenž vyšel na pořádný balík peněz. Kasy provozovatelů pohostinství si tudíž na startu megalomanské akce tolik nepřilepšily. Zájem fanoušků však může s přibývajícím časem a důležitostí zápasů rapidně narůstat.

„Na první zápas nebyl takový zájem. V Poličce bývá sportem číslo jedna hokej, lidé se tudíž přijdou podívat spíše na utkání hokejového mistrovství světa, které bývá v květnovém termínu," uvedl Martin Tůma, číšník jedné z restaurací v centru města.

Poloprázdné byly během čtvrtečního večera i další podniky. Ty se na fotbalovou show zatím výrazně nepřipravovaly. Jenže některé uvažují o zvýšení atraktivity během šampionátu. „Zatím jsme nic nepřipravovali, avšak nevylučuji, že uděláme i projekci a možná přichystáme i zlevnění některých ostřejších alkoholických nápojů," usmíval se provozovatel nově otevřené restaurace na náměstí Robin Šauer.

Přitom se dekorace i zlevnění alkoholu přímo nabízí. Stačí pořídit menší palmu a v následujících týdnech podsunout lidem oblíbené jihoamerické peprné likéry. Fandové podporující například Chorvatsko už klidně mohli žal zapít rakijí.