Radní v Poličce prodali před třemi lety pozemky na výstavbu garáží v lokalitě Mánesova. Místo nich ale vzniknou malometrážní byty. Vyskytly se totiž problémy.

„Bylo to komplikované. Povodí Moravy po nás požadovalo, abychom vybudovali most přes potok a zvýšili příjezd ke garážím," vysvětlil Petr Švanda ze stavební firmy. Tyto úpravy by ale zvedly náklady na stavbu garáží a tím by vzrostla i jejich cena, podle odhadů až na tři sta tisíc korun.

Hřiště jako bonus

Ekonomická krize možnosti lidí srazila. Společnost proto svůj původní záměr přehodnotila. Nechce pozemky vrátit městu, ale má jiné plány. Podle starosty města Jaroslava Martinů společnost plánuje postavit několik dvojdomků. Navíc stavebníci slíbili, že ve zmíněné části města vybudují hřiště pro děti, a to ještě v letošním roce.

Už v minulých letech tato firma pomohla bytové politice města čtyřmi bytovými domy s více než padesáti byty. Radní se proto této cestě nebrání.

„Výstavba malometrážních bytů pro sociálně nejpotřebnější je dobrý počin," podotkl zastupitel Milan Janečka. Zastupitelé na posledním červnovém zasedání změnu záměru stavební firmy schválili.