Míša Tereska z Chrudimi prodělal jako miminko dětskou mozkovou obrnu. Dnes mu je šestnáct let, pohybuje se na vozíku, ale studuje střední školu a také hodně sportuje. V sobotu nechyběl na tradičním dni, který pro něho už šest let pořádají manželé Petra a Petr Filovi v Litomyšli ve svém fitcentru.

Sbírka ve fitcentru v Litomyšli pokračuje až do pátku 10. listopadu. Zájemci mohou přispět i přes QR kód:

Manželé Filovi z Litomyšle podporují už šest let hendikepovaného Míšu z Chrudimi.Manželé Filovi z Litomyšle podporují už šest let hendikepovaného Míšu z Chrudimi.Zdroj: Fitcentrum Fila

„Den pro Míšu pro nás znamená hrozně moc, protože synova nemoc je finančně náročná. Tato charitativní akce je o majitelích fitka a moc si toho vážíme, Filovi dávají hodně energie do projektu a díky tomu můžeme Míšovi dopřát rehabilitace nebo jsme mu mohli koupit handbike,“ řekl otec Míši Michal Tereska z Chrudimi.

Mladého hendikepovaného sportovce podpořili opět také hokejisté z Litomyšle. „Měli týden kasičku v bufetu a áčko mezi sebou vybralo pěkné peníze. Hokejisté přinesli Míšovi ukázat mistrovský pohár, dostal dres se svým číslem a jménem a taky čepici,“ dodala Petra Filová.

Manželé Filovi z Litomyšle podporují už roky hendikepovaného Míšu Teresku z Chrudimi.
Filovi z Litomyšle šest let pomáhají nemocnému Míšovi z Chrudimi

Míša Tereska si ve fitku užil den plný sportu a zábavy. „Je to akce, na kterou se hrozně těším a dělá mi radost, když vidím ty lidi, kteří sem proudí a přispívají na moje pomůcky a rehabilitace. Pro mě je důležité, že přispějí a pomůžou v mojí cestě, ale i to, že se zeptají a můžu jim říct o sobě zajímavý věci,“ podotkla Míša Tereska.