Muži do ulic!

Přestavba vstupu svitavské policejní služebny stála téměř tři miliony korun. „Věřím, že nová recepce je dobrým základem pro změnu vnímání policie v očích občanů. V rámci reformy policie se zasadíme o snížení počtu velitelských míst. Více lidí pošleme do přímého výkonu služby v ulicích a minimum jich zůstane sedět v kancelářích,“ přibližuje změnu ministr vnitra Ivan Langer.

Novinky čekají také Svitavy. Po několika letech se zdejší policisté dočkají radikální rekonstrukce staré budovy. „Policie je sice modrá, ale ve Svitavách bude zelená. Investujeme totiž do opatření, které přispějí ke snížení energií. Kompletně vyměníme plášť objektu, okna a změníme způsob vytápění. Takže na konci roku tu bude stát nová ekologická budova,“ vysvětluje ministr. Opravu odhaduje na dvacet milionů korun.

Hlavním cílem projektu P 1000 je zlepšení pracovních podmínek pro policisty a také pro občany. „Peníze získáváme na opravy z prodeje nepotřebného majetku a z Evropské unie. Projekt je založený na stejném architektonickém ztvárnění recepcí po celé republice,“ sdělil policejní prezident Oldřich Martinů.

Do Svitav poputuje také jedno z osmdesáti nových policejních vozidel. Jedná se o tzv. pojízdné služebny. „Chceme totiž naplnit filozofii, že policie jezdí za občany, pokud mají nějaké problémy,“ dodává Langer.

Zkratka projektu P1000 označuje symbolicky celkový počet služeben Policie ČR v zemi.xx