V současné době vrcholí přípravné práce na přestavbu kabin na hřišti. S žádostí o dotaci, kterou radní podali v prosinci, uspěli. „Energetická společnost náš projekt vybrala a schválila. Projekt je zaměřený na děti a mládež. Týká se rekonstrukce kabin pro žáky, přípravku a dorost,“ uvedl Martin Kiss, starosta Březové nad Svitavou.

Nové kabiny vzniknou v místech staré dřevěné stavby, na které se podepsal zub času. I když se mezi lidmi najdou zastánci toho názoru, že dřevěná bouda by měla na hřišti zůstat, většina obyvatel připravovanou změnu vítá. „Kabiny jsou sice kus historie, ale už nevyhovují z hygienických důvodů. Jsem rád, že se podařilo sehnat peníze. Děti se budou převlékat v důstojných podmínkách,“ podotkl Jan Stupka, který je nejen rodičem, ale také trenérem. To, že modernizace místu prospěje, potvrzují i jiní obyvatelé města. „Určitě je dobré, že se kabiny zmodernizují. Je ale potřeba, aby pak sloužily tomu účelu, pro který se vybudují. Areál si zaslouží obnovu, aby byl kulturnější a hezčí hlavně pro děti. Mám malého syna, který by se časem také mohl věnovat nějakému sportu, třeba fotbalu,“ řekl Jiří Vrána z Březové.

Stavba by měla být dokončená ještě v letošním roce. „Jsem přesvědčený, že by bylo škoda zahodit šanci získat milion korun,“ poznamenal starosta. Město projekt dofinancuje osmi sty tisíci korun. „Peníze jsme vyšetřili snížením výdajů v jednotlivých kapitolách a spojili je s rezervou. Myslím si, že nové kabiny budou důstojnou vizitkou našeho města. Na fotbalové hřiště chodí hodně lidí nejen z okresu, ale i z kraje,“ dodal Martin Kiss.