„Do rozpočtu jsme na provoz MHD vyčlenili částku 1,3 milionu korun, oproti 2,4 milionu korun v roce 2019. Jízdní řád jsme redukovali o nevyužívané spoje i zastávku Hřbitov,“ vysvětluje místostarosta Miloš Mička. Od ledna také regionální dopravce aktualizuje ceník IREDO.

MHD bude v roce 2020 rozšířena o čtyři zastávky:

Západní – ideální pro obyvatele ze sídliště, z Udánek a pro školáky z II. ZŠ Palackého (zastávka je umístěna poblíž dětského domova nedaleko křižovatky s ulicí B. Němcové. Přímo v Udánkách zastávku MHD vybudovat nelze z důvodu semaforů spojených s opravou ulice Lanškrounská v roce 2020)

Zámek – ideální pro obyvatele směřující na náměstí, pro děti ze ZŠ Kostelní náměstí a také pro všechny, kteří se budou chtít přesunout na Knížecí louku nebo zámek (zastávka umístěna na parkovišti pod zámkem)

Linhartice závod – ideální pro zaměstnance dojíždějící do Rehau a PPT na směny v cca 5:30 a 13:30 hodin

Tyršova – ideální pro obyvatele v okolí ulic K. Čapka a Sluneční, v létě je možné zastávku využít při cestě do aquaparku (důvodem ponechání trasy MHD okolo aquaparku je i plánovaná rekonstrukce ulice Lanškrounská, kterou bude v roce 2020 provádět Pardubický kraj)