VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městská policie nepochybila, stížnost je prý nedůvodná

Moravská Třebová – Městská policie nemá mezi lidmi zrovna nejlepší pověst. Získat si důvěru občanů se čtrnácti strážníkům příliš nedaří. Podle radnice pracuje městská policie dobře, stížnosti na její činnost však v poslední době spíše přibývají. Nejčastěji lidé kritizují, že strážníci nejsou vidět v ulicích, vyhýbají se konfliktním situacím, neměří všem stejným metrem, jedněm nadržují a po jiných se vozí.

12.10.2017
SDÍLEJ:

Zatímco na náměstí se slavnostně přísahalo, o pár desítek metrů dál panoval dopravní chaos.Foto: město Moravská Třebová

Naposledy se terčem kritiky stalo nezvládnuté zajištění přísahy žáků Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy ministerstva obrany. „Město se opět ukázalo. Dva příslušníci městské policie na poslední chvíli odkláněli nechápající řidiče na parkoviště pod zámkem. Strážníci na řidiče řvali, že prý jsou v zákazu, který tam nebyl,“ okomentoval situaci Karsten Sachs, který byl přímo na místě.

Jelikož to není první negativní zkušenost, kterou s městskou policií učinil, rozhodl se podat na postup strážníků stížnost. „Požaduji vysvětlení, proč akce nešla lépe zajistit,“ uvádí Karsten Sachs ve své stížnosti, kterou odeslal na městský úřad dva dny po incidentu.

Radnice se k přehmatům městských strážníků příliš vyjadřovat nechce. „Na městskou policii nebyla oficiálně předána žádná stížnost, která by se týkala zajištění akce,“ odpověděla na konci minulého týdne na dotaz Deníku tisková mluvčí města Pavlína Horáčková.

Redakce má však k dispozici potvrzení o přijetí stížnosti prostřednictvím elektronické podatelny v den, kdy byla podána. Na opakovaný dotaz dnes potvrdil přijetí stížnosti tajemník městského úřadu. „Stížnost byla na podatelnu města přijata a pan starosta na ni odpověděl. Podanou informaci považuji za informační nedorozumění,“ vysvětluje sdělení tiskové mluvčí Stanislav Zemánek.

Stížnost jednání městské policie během vojenské přísahy je podle starosty města Miloše Izáka nedůvodná. „Stížnost na velitele městské policie považuji za nedůvodnou. Podnět k dopravní situaci v den konání akce jsem vzal na vědomí,“ uvádí se v odpovědi.

„Je fakt, že jsem ani nic jiného nečekal. Vzetím na vědomí asi myslíte, že z nezvládnutí situace ze strany městské policie nevyvodíte žádné důsledky,“ reagoval na starostovo vyjádření Karsten Sachs.

Není to první ani jediná výhrada, kterou lidé k činnosti strážníku mají. Na webových stránkách města, kam mohou psát své dotazy, je za poslední měsíce podobných podnětů bezmála desítka. Objevil se dokonce návrh na zrušení městské policie. Konkrétní odpovědi se ale dotazující většinou nedočkají. Nespokojenost vyjadřují i diskutující na sociálních sítích. „Jste jen vybírači pokut. Dvakrát obejdete náměstí a rozdáte pokuty. Poté nastartujete svoji Dacii, uděláte dvě jízdy po městě, jednou za měsíc měříte rychlost. Kde jste, když vás člověk potřebuje?“ píše jeden z diskutujících.

Vedení města však si dlouhodobě žádné problémy nepřipouští. A ke konkrétním podnětům se většinou odmítá vyjadřovat. Lidé se tak o činnosti městské policie mají šanci dozvědět jen to, čím se strážníci každý měsíc sami pochlubí v radničním zpravodaji.

Autor: Jiří Šmeral

12.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hnutí ANO uspělo ve volbách. Jeho pardubický lídr Martin Kolovratník se znovu stal poslancem. Získal 4 996 preferenčních hlasů.

Na Svitavsku je vítězem voleb hnutí ANO

Houbař je nezvěstný, policie po muži pátrá.
2

Houbař byl nalezen v Trstenici, podle policie je v pořádku

V Janůvkách má polovina voličů odvoleno

Janůvky - Nevelká obec nedaleko Křenova patří z pohledu počtu oprávněných voličů k nejmenším na Svitavsku. V pátek kolem sedmé hodiny večer bylo v malé volební místnosti v budově obecního úřadu plno.

V Udánkách se volí v hospodě

Udánky/Moravská Třebová - V místní části Udánky mohli voliči spojit příjemné s užitečným. Volební místnost totiž sousedí se sálem místní hospody.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

Pardubicko - Pardubická policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po Jaroslavu Malimánkovi.

Volební účast v Jevíčku za první den předstihla ostatní města

Jevíčko – Páteční volební účast v malohanácké metropoli předstihla i větší měst na Svitavsku. Ve dvou volebních okrscích přímo v Jevíčku přišlo rozhodnout o budoucím složení poslanecké sněmovny dvaačtyřicet procent oprávněných voličů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení