close Lukáš Zrůst zoom_in Lukáš Zrůst,
dramaturg Divadelního klubu v Poličce
Myslím, že pravdu znám. Je obsažena i v otázce. Titanik se prostě potopil. Pokud někdo bude mít zájem, nechť trosky vyzvedne. Já osobně to však  určitě nebudu.

close Jana Sehnalová zoom_in Jana Sehnalová,
kastelánka zámku v Litomyšli
Bez toho mohu být klidně živa dál, aniž bych věděla, proč se potopil  Titanik. Jestli mají být jeho trosky vyloveny? Jsou věci, které mají zůstat spát a zrovna to bych přála  Titaniku.

close František Bartoš zoom_in František Bartoš,
starosta Poříčí – Vesnice roku 2011
Ano, chtěl bych znát pravdu, ale pokud se ji nikdy nedozvím, tak mi to až tak vadit nebude. Více už mně vadí, že se veřejnost nedozví pravdu o různých kauzách, které nás dnes obklopují a to je z mého pohledu daleko závažnější. Co se týká Titaniku, tak já bych trosky této lodi ponechal na dně oceánu. Případné vytažení vraku by se patrně stalo komerční záležitostí a vydělávat na lidském neštěstí by se nemělo. Životy obětem této tragédie navrátit  nelze.

close Petr Šabaka zoom_in Petr Šabaka,
vojenský kaplan z Moravské Třebové
Jako malému klukovi se mi líbily lodě. Děsil jsem svou mámu úmyslem stát se námořníkem. Vydrželo mi to několik let. Hltal jsem knihy o mořích, objevování světa, četl jsem dychtivě dobrodružné knihy o exotických zemích. Do rukou se mi dostal jakýsi časopis, ve kterém byl článek o Titaniku. Doprovázely ho fotografie vraku i grafy způsobu, jak by bylo možné zbytky lodě vytáhnout. Tenkrát mne to vzrušovalo. Dnes bych takové nápady viděl jako pošetilost. Peníze i lidská energie jsou potřeba jinde.

close Petr Horák zoom_in Petr Horák,
reportér, Svitavy
Myslím, že jsou větší záhady. Myslím si, že základní fakta jsou známa, nějaké převratné novinky bych nečekal. Navíc příznivci záhad si vždy najdou nějaké „ale“ a výsledky nových zkoumání budou zpochybňovat. Trosky na dně oceánu ať zůstanou, ty spousty peněz, co by stálo jejich vytažení, lze jistě použít i lépe.