Charizmatický herec si udělal čas na povídání až o půlnoci po skečovém vystoupení. „Na hradě Svojanov jsem hrál poprvé v životě, proto jsem si byl scénu prohlédnout raději předem. Představení jsem totiž vymyslel pro komorní studia. Nádvoří je nezvyklé, protože diváci jsou ode mě moc daleko a přitom je potřebuji vtáhnout do hry. Věřím, že na Svojanov přijedeme třeba v zimě a zahrajeme představení znovu v místním šenku.

Přesto se mi pod širým nebem hraje lépe než v divadle,“ říká herec Tomáš Matonoha a přirovnává to k jízdě na rotopedu: „Na rotopedu si taky zatrénuju v lese a ne v zakouřeném lokále.“ Na svojanovské publikum Tomáš Matonoha asi nezapomene. Ve chvíli, kdy pozval na pódium dva dobrovolníky, netušil, co odstartoval. Ze tmy se vynořili dva opilí mladíci, kteří bez ostychu vylezli na jeviště. „S takovým rizikem musím počítat. Zpočátku byl ten Pepa snad i vtipný.

Navíc mi zkazil scénu s bublinami, proto jsem ho nakonec z pódia shodil. Cítil jsem se jako folkař, kterému v nejlepším praskla struna. Znovu jsem musel nahazovat ztracenou atmosféru,“ tvrdí herec. Podnapilý divák se na Tomáše Matonohu přilepil, žebral o cigarety a na jeviště mupřinesl panáka vodky. Tomáše Matonohu znají lidé především jako herce z televizních seriálů a moderátora z pořadu Udělám cokoliv.

Na něho ovšem název neplatí. „Nikdy neudělám, co nechci nebo nemusím. Účastníci překonají sami sebe jen tehdy, pokud mají velmi silnou motivaci. Pavouci mi nevadí a mezi hady jsem už byl. V silvestrovském speciálu diváci uvidí, co všechno zvládnu,“ prozrazuje Matonoha. Občas se prý do soutěže přihlásí adrenalinový šílenec, který místo pavouků tančí ve striptýzovém baru nebo zpívá v operetě.