V Poličce se pustili do dlouho plánované stavební akce,  a to do opravy Masarykovy základní školy. Podle starosty města Jaroslava Martinů má přes osmdesát let a stavební zákrok si zaslouží. Úpravy přinesou úspory energií.  Řemeslníci na školních budovách vyměňují okna  a  také je zateplí.
Hlavní budova školy s nepřehlédnutelnými červenými cihlami patří k architektonickým skvostům ve městě. Proto její vzhled zůstane zachovaný. „Tuto historickou stavbu budou dělníci zateplovat zevnitř, tedy z interiérů," informoval Jaroslav Martinů. Tento způsob je podle starosty v dnešní době už běžný, ale je finančně náročnější.

Všechna okna by měli řemeslníci vyměnit do konce června. Další práce, hlavně zateplení budov a úprava anglických dvorků, jsou naplánované do konce  prázdnin. Začátek nového školního roku by stavba ohrozit neměla.

Rozpočet na rekonstrukci čítá devatenáct milionů korun. Město získalo 6,7 milionu korun dotaci, zbytek radní doplatí z městské kasy.

Oprava Masarykovy základní školy v Poličce je největší investiční akcí města pro letošní rok. Řemeslníci vyměňují okna za plného provozu. Zaměstnanci školy i žáci jsou průběžně informovaní o případných omezeních, kterým se u tak rozsáhlého projektu není možné vyhnout. O prázdninách čeká budovu školy a školní pavilon posléze také zateplení.