Účastníci naší soutěže Mládneme s Deníkem absolvovali v relaxačním centru Savitar v Litomyšli „kolečko“ ve wellness zóně.

Martina, Milena a Ivo si užili nejen ve vířivce, ale vyzkoušeli také Kneippovy koupele, tepidárium a odpočinuli si na sluneční louce. Kneippovy koupele pomáhají ke snazšímu prokrvování končetin, působí preventivně proti křečovým žilám, stimuluje krevní oběh.

Odpočinuli si také na sluneční louce. Ta je novinkou v oblasti relaxace. Dochází zde ke spojení prohřátí organismu, uvolnění svalstva a velice pozvolného opalování. Solární louka blahodárně působí na organismus, protože přispívá k lepšímu prokrvení pokožky, lepší funkci vegetativního nervového systému, posiluje krevní oběh a tvorbu krve. Napomáhá k rychlejšímu odbourávání škodlivých látek a zlepšuje celkovou obranyschopnost organismu.

Martina, Ivo a Milena se sešli na proceduře společně. „Kolečko ve wellness bylo příjemné hlavně z toho důvodu, že jsme se tam všichni tři sešli a mohli společně probrat, co se nám líbilo a co nás ještě čeká. Půl hodinky jsme „bublali“ ve vířivce, pak se chvíli slunili na sluneční louce, zkusili Kneippovy koupele. Bohužel podle mého názoru se to se skutečným kneippováním v přírodě nedá srovnat. Na závěr jsme si poleželi v tepidáriu na vyhřívaných lůžkách. S Martinou jsme se tak zapovídaly, že jsme si pak ještě zašly na kávičku do místní kavárny. S Ivem jsme se shodli, že udělat si na sebe čas jednou týdně na jednu hodinu, je celkem časově náročné, i když se to předem nezdá. Určitě na nás ale procedury působí blahodárně, tělo se zrelaxuje, povzbudí a omladí,“ zhodnotila proceduru a společné setkání Milena Švábová.

Vířivku považuje za skvělý relax i Ivo Janeček. Půlhodina byla podle něho dost. „Sluneční louka byla uklidňujícím odpočinkem po dynamické vířivce. Vyhřívaná lůžka v tepidáriu byla na mě vyhřívaná až příliš, takže jsem na nich dlouho nevydržel a relaxoval jsem vedle v křesílku. Hodinka strávená ve wellness centru byla velmi příjemným odpočinkem po náročném dni. Účast v soutěži mě donutila najít si čas na relaxaci. Už jen samotná návštěva centra Savitar je příjemná, protože krásně opravený dům dýchá uklidňující atmosférou,“ dodal Ivo Janeček.

Sympaťáka soutěže vyberou čtenáři!

Soutěž Mládneme s Deníkem odstartovala. Naši tři soutěžící, které jsme vybrali z došlých přihlášek, absolvují celkem osm různých procedur v centru Savitar v Litomyšli. Na závěr je vylepší kosmetička a kadeřnice. O tom, kdo se stane vítězem, tedy sympaťákem naší soutěže, rozhodnete právě vy. Poslední týden soutěže spustíme na našich internetových stránkách hlasování. Vítěz získá poukaz na vybranou proceduru v litomyšlském relaxačním centru Savitar.
Sledujte na svitavsky.denik.cz/mladneme a také každý čtvrtek v novinách.