Vyznavači lyžování vyrazí na běžky. Trasy pro první ročník závodu Svitavská lyže jsou připravené.

Především pro příznivce rekreačního lyžování je na sobotu připravená první etapa Svitavy Tour 2012 nazvaná Svitavská lyže. „Lyžařské trasy jsou připravené, navozili jsme na ně sníh,“ uvedl Miroslav Sedlák ze sdružení Naše Svitavy, které je hlavním pořadatelem. Prezence účastníků začíná přesně v poledne u tenisových kurtů na stadionu ve Svitavách.

Milovníci lyžování se mají na co těšit. „Nejdelší tříkilometrová trasa vede kolem Vodárenského lesa, dvě kratší jsou v areálu stadionu,“ informoval Miroslav Sedlák. Nerozhoduje věk ani výkonnost. Podle pořadatelů je hlavním předpokladem pouze chuť a zájem o pohyb na zdravém vzduchu.

Svitavská lyže je první etapou projektu. „Rozjíždíme dlouhodobou sportovně zábavnou akci. Poběží v průběhu celého roku, aby se mohli zapojit vyznavači sportů ve všech ročních obdobích,“ vysvětlil Miroslav Sedlák.

Optimální podmínky mají také v lyžařském areálu v Hamrech na Poličsku. „Sněhu je dostatek. Sjezdovku průběžně upravujeme,“ uvedl správce Jiří Konečný. Stejně dobré zprávy mají pro lyžaře rovněž v Radiměři a v Poličce.