„Tentokrát přišlo prodávat osmdesát prodejců. Během prvního ročníku, který jsme pořádali v květnu letošního roku, jsme měli třicet prodávajících. Také tentokrát jsme toho měli opravdu mnoho na výběr. Hlavně dětské oblečení. Lidé přinesli i hodně hraček," popsala Jana Kašická, organizátorka bazárku.

Staré i nové

Organizátorům bazárku se podařilo sehnat i nové zboží, zejména se jednalo o knížky, aktovky a penály. K mání bylo rovněž úplně nové oblečení a zdravotní obuv.

„Lidé přicházeli nakupovat hodně. Vnímali jsme, že hned první den přišlo nakupovat mnohem víc lidí než na jaře," prozradila organizátorka Jana Kašická. Lidí se mezi regály tísnilo opravdu hodně. „Chtěla jsem sedačku ke stolu, ale bohužel už podruhé, než jsem vystála frontu, tak lidé byli rychlejší. Tak jsem vybrala alespoň úplně novou šatovku pro vnučku. Ale nevím, jestli se zavděčím, prarodiče mívají jiné oči než mladí," svěřila se Lenka Jiskrová.

Pro sirotčinec

Nakupující mimo velké nabídky zboží oceňovali i to, že celá akce má charitativní přesah. „Je tady spousta věcí, tak jsem něco vybrala. Jsem ráda, že si můžu na malou takto nakoupit, je to levnější. Navíc další důvod, proč jsem chtěla přijet bylo i to, že výtěžek jde na charitu," potvrdila Šárka Marková, která přijela nakupovat až z Chocně.

Patnáct procent z ceny bazarového zboží a sto procent z ceny zboží nového putovalo na pomoc sirotčinci v keňském Nairobi. „Letos jsme díky jarnímu a podzimnímu opakování připsali na konto sirotčince First Love International v Keni dohromady přes padesát pět tisíc korun," uvedla Jana Kašická.