Náměstek pro léčebnou péči má v managementu Litomyšlské nemocnice důležitou roli, mimo jiné řídí práci primářů, lékařů a dalších pracovníků. Koordinuje taky činnost mezi odděleními nemocnice a odpovídá za rozvoj léčebné péče.

„Nabídka na uvolněné místo mě dost překvapila a musel jsem se hodně rozmýšlet. Své místo jsem vždy viděl spíše u pacientů v ambulanci, na oddělení a na operačním sále než za kancelářským stolem. Nakonec ve mně zvítězil pocit, že bych mohl být prospěšný i takto a místo jsem přijal,“ vysvětluje ortoped Vít Heblt.

Počítá ale s tím, že si i přes náročné úkoly v nové pozici vyhradí čas na své pacienty. „V péči o ně stále vidím svoje hlavní povolání a poslání. Budu se snažit vše skloubit, abych se jim mohl i nadále věnovat,“ dodává Heblt, který má navíc soukromou ortopedickou praxi v Chocni.

Ilustrační foto.
S nemocnicí v Litomyšli počítáme, vzkázal kraj

Primářka Zdenka Fenclová se po letech práce v managementu těší, až její hlavní náplní práce bude zase péče o pacienty.

„Ve vedení Litomyšlské nemocnice pracuji šest let a cítím, že nastal čas změny. Podařilo se nám zvládnout i pandemii koronaviru. Myslím, že nemocnice obstála se ctí a obhájila své místo v regionu jako nemocnice s akutní péčí. V nemocnici budu nadále pracovat, a to na hematologicko-transfúzním oddělení, které bylo mou častou nepřítomností oslabeno,“ řekla lékařka Zdenka Fenclová.Její nástupce Vít Heblt, lékař z ortopedie, má v nové funkci několik cílů.

Nemocnice v Litomyšli získala po 12 letech moderní cétéčko.
FOTO: Litomyšlská nemocnice získala po 12 letech moderní cétéčko

„Jako jednu z priorit vidím mimo jiné zachování vakcinačního centra a covidového oddělení. Je jisté, že covid se ještě dotkne všech stránek našeho života. Má to vliv na financování zdravotnictví jako celku i jednotlivých nemocnic,“ uzavírá Heblt. Stále podle něho dobíhá únava zdravotnického personálu z posledních náročných měsíců. Personálu je i v nemocnici v Litomyšli stále nedostatek.