„Šlo by posunout konec měření na hlavní silnici až za křižovatku, kudy se vjíždí do průmyslové zóny? Jak řidič, co vyjíždí z Litomyšle, uvidí ceduli konec měření, hned si snaží vynahradit předchozí pomalou jízdu. Zrychlí běžně na stovku, a to pořád ještě v obci.

Z průmyslové zóny se proto často nedá na hlavní vůbec vyjet a je to zbytečně nebezpečné,“ poukázal na situaci na pětatřicítce Petr Roder, který svůj podnět poslal starostovi Litomyšle. Žádostí o prodloužení úsekového měření mají radní na stole více. Lidé chtějí radary i do dalších ulic.

„K jakémukoli měření se musí vyjádřit vždy státní policie, ale také musí být připraveno technické řešení – tedy přívod elektrické energie a datového připojení. Nicméně i já jsem vždy měl dojem, když jsem v této lokalitě vyjížděl z Litomyšle, že za čarou, která označuje konec úsekového měření, začíná závodní dráha, a pokud jsem jel padesátkou, tak jsem byl ostatním na obtíž,“ konstatoval starosta Daniel Brýdl. A slíbil, že prověří možnosti posunu úsekového měření.