„Když jsme tuto lokalitu začali upravovat, zavázali jsme se, že v daném místě zajistíme parkovací místa," řekl starosta města Litomyšl Radomil Kašpar.

Město tak nyní ve výběrovém řízení nabízí tato volná parkovací místa k pronájmu. Nový parkovací dům pojme ve spodním patře dvaadvacet krytých garážových stání v ceně 500 korun měsíčně a dvacet jedna nekrytých garážových stání v ceně 300 korun měsíčně. Pro obě úrovně garáží je zajištěné automatické uzavírání pomocí dálkového ovládání.

Volná parkovací místa jsou vyhrazena přednostně pro potřeby nájemníků a majitelů bytů čtyř nových bytových jednotek a následně osobám s bydlištěm na ulici Zdeňka Kopala.

Zájemci o parkovací místa si mohou potřebné tiskopisy opatřit na městském úřadu a nebo je stáhnout na webu města.Zájemci o nová parkovací místa v ulici Zdeňka Kopala se mohou rozhodnout do konce měsíce. Vyplněnou přihlášku je třeba donést na městský úřad do 23. září letošního roku.

Přihlášeným zájemcům budou přidělena krytá a posléze nekrytá garážová stání. Konkrétní parkovací místa město rozdělí pomocí losování a posléze je schválí rada města. Pronájem garážových stání zajišťují stejně jako u obdobných projektů městské služby. Zastupitelé města Litomyšle se již několik let potýkají s problém při řešení nedostatku parkovacích míst nejen v lokalitě u nemocnice. Jejich největší nedostatek je hlavně v blízkosti centra a zejména na náměstí. V plánu jsou tak návrhy na parkovací dům s umístěním na Zahájské ulici, na Komenského náměstí u pedagogické školy nebo na parkovišti pod základními školami v blízkosti hlavního tahu městem.

Město hledá finance na tyto akce.