„Když jsme je instalovali, tak jsme na křižovatce měli měsíčně 500 přejezdů na červenou. Dnes jsme na padesáti až stovce přestupků za měsíc. Ale třeba v prosinci jich bylo jen dvanáct. Neukáznění řidiči nám plní rozpočet města, ale hlavně kamery působí na řidiče preventivně,“ sdělil místostarosta Radomil Kašpar. Jízda na červenou je přestupek, který je hodnocen pokutou až 2500 korun, ve správním řízení může řidič dostat až pět tisíc.

V Litomyšli se kromě kamer osvědčilo i úsekové měření, které je ve čtyřech lokalitách. „Systém kontroly klesl o šest tisíc případů za rok. Takže dnes jsme na 23 tisíc přestupcích za rok, ale i to je poměrně vysoké číslo,“ dodal Kašpar. Vloni město na pokutách vydělalo miliony korun. Přesnou částku nechtějí ale radní zveřejnit.

„Některé přestupky se řeší ve správním řízení a tím, že jsme měli v rozpočtu plánované peníze z pokut, tak v tom vidí právníci podjatost. Letos s penězi z pokut v rozpočtu nepočítáme a co vybereme, dáme na účet pro stavbu domova pro seniory,“ vysvětlil místostarosta.

BOJ O LÍSTKY na Národní Festival Smetanova Litomyšl vypukl ve středu úderem desáté hodiny.
Rusalka zmizela za pět minut