Do krajského města zavítá v pondělí 28. ledna kandidát na post prezidenta České republiky Jan Švejnar. S veřejností bude besedovat od 17 do 19 hodin v prvním patře Domu techniky (vedle Východočeského divadla, náměstí Republiky).

Jan Švejnar se narodil v roce 1952 v Praze a v sedmnácti letech odešel za rodiči do emigrace. Na Cornellově univerzitě ve státě New York získal bakalářský titul a poté pokračoval v magisterském a doktorandském studiu na Princetonské univerzitě ve státě New Jersey.

On i jeho manželka Katherine Terrellová jsou uznávanými profesory ekonomie. Jejich syn Daniel žije v New Yorku a jako bankéř se zabývá financováním investičních projektů větrné a solární energie. Daniel chodil v České republice dva roky na základní a střední školu a přitom hrál hokej s HC Sparta Praha.

Dcera Laura nyní dokončuje bakalářské studium na Michiganské univerzitě v oboru psychologie.Úřadující hejtman na Švejnarovi oceňuje fakt, že dokázal uznat chybu a svůj nabitý program ihned přeorganizoval ve prospěch návštěvy.

„Po zveřejnění mé kritiky se mi ozvali lidé z týmu pana Švejnara a domluvili jsme si volný termín, kdy pan Švejnar zavítá do Pardubického kraje. Na závěr návštěvy jsme se dohodli na krátkém osobní setkání, kdy chci Janu Švejnarovi prezentovat úspěchy i aktuální problémy Pardubického kraje,“ uvedl k návštěvě Jana Švejnara vicehejtman Línek.

Vicehejtman Línek totiž nedávno kritizoval fakt, že prezidentský kandidát Jan Švejnar se při svém turné nestaví v metropoli Pardubického kraje, ale pouze v Hradci Králové.

„Jako zdejšího patriota mě to osobně velmi mrzí. Rád bych věřil tomu, že šlo pouze o chybu někoho z týmu pana profesora Švejnara. Určitě by mnoho lidí v Pardubickém kraji poznalo jeho názory,“ prohlásil dříve vicehejtman Roman Línek s tím, že současný prezident Václav Klaus navštívil Pardubický kraj opakovaně.