Plánovaná nová podoba ulice se však některým obyvatelům nelíbí. Obávají se totiž změny lokality na obytnou a odpočinkovou zónu. Už kvůli tomu poslali dopis zastupitelům.

„Pokud se podaří vyřešit parkování vozidel a bezpečnost při vycházení z domů, tak budeme spokojeni," sdělila zásadní připomínky Karla Bohuňková. Ta zastupovala občany bydlící v ulici i na úterním zastupitelstvu. Mimo jiné na jednání zmínila nedostatečnou informovanost občanů k dané problematice. Starosta Litomyšle zdůraznil,že ohledně daného projektu se vedla obsáhlá debata. „Na posledním jednání s občany jsme si vyslechli připomínky. Nyní na nich pracují architekti," řekl Radomil Kašpar. Žádné usnesení k danému tématu zastupitelé nepřijali.

„Pan starosta pouze zopakoval, že s námi jedná 
a že vše spěje k nějakému řešení. Nevěřím tomu, že se vše vyřeší, než se začne stavět," reagovala Karla Bohuňková.

Další jednání vedení města s občany se uskuteční příští týden ve čtvrtek. Zde by mělo být jasno, zda se podařilo vyřešit požadavky 
z dopisu zaslaného zastupitelům. „Už teď mohu říci, že auta nebudou parkovat přímo u fasády," slíbil starosta Litomyšle Radomil Kašpar.

Jak budou vyřešeny další požadavky na bezpečnost chodců, zásobování restaurací a obchodů nebo otvírání garážových vrat není zatím jasné. „Dalších jednání se budu účastnit. Ať už zastupitelstev nebo jiných schůzí. Zvažuji i poradu s právníkem a dalšími odborníky," dodala odhodlaně Karla Bohuňková. Důležité je, že se obě strany „sporu" snaží dohodnout.