Takzvaný TOP týden nabídl pro obyvatele i návštěvníky města hned několik akcí. V tomto týdnu probíhal Řezbářský memoriál, který byl zakončen v sobotu 3. září představením řezbářů a vernisáží vzniklých soch. Ty měly v letošním roce podobu laviček a více se o nich dozvíte v úterním vydání Svitavského deníku. V sobotu si lidé mohli prohlídnout i se posadit na nové lavičky v areálu stadionu ve Svitavách, později budou přemístěny jinam. Netvořili zde pouze řezbáři z Čech, ale i ze Slovenska a Polska.

V pátek si mohli lidé na náměstí Míru poslechnout českou akustickou kapelu Jelen. Ten samý den také od sedmi hodin večer proběhla vernisáž obrazů mladých svitavských výtvarníků ve venkovní galerii Venkovka.

V sobotu si pro diváky připravily program mažoretky. Na náměstí Míru se konala 24. slavnost dechových hudeb a sedmá přehlídka mažoretkových skupin, kde vystoupily mažoretky z Chrudimi, Jemnice 
a Lačnova. Z dechových hudeb to byl například Dechový orchestr Svitavská dvanáctka, Dechový orchestr Astra Svitavy nebo Dechová hudba Křídlovanka. Ještě týž den v osm hodin večer vystoupila na náměstí skupina Klíč.
I v neděli pokračoval program na náměstí Míru. Návštěvníci si mohli užít dobový jarmark, ukázku řemesel a program z doby Karla IV. Na spodní části si pak lidé mohli poslechnou cimbálovou muziku.