Lázně ducha opět dokázaly přilákat turisty z celé republiky. Ti mohli nakupovat na tržišti, obdivovat dobové kostýmy, zúčastnit se tradičního průvodu nebo se například vyfotit u dlouhé řady historických aut.

SLUNNÁ SOBOTA

„Jsme tu letos prvně 
a musím říct, že se nám tu líbí. Je tu skvělá atmosféra. Když se rozhlédnete a zaposloucháte se do staré hudby, tak to skoro je, jako byste se vrátil v čase," prohlásil Petr Janků z Brna, který se do Litomyšle přijel podívat se svou rodinou. Hlavní program organizátoři připravili na sobotu, kdy Lázně ducha „oficiálně" začaly. A právě zahájení slavnosti doprovázelo slunečné a teplé počasí, které si pochvaloval i starosta Radomil Kašpar. „Litomyšl má ohromnou kliku. Počasí nám vyšlo kouzelně a mám velkou radost z toho, že tady nejsou lidé jenom v civilu, ale že přišli i v kostýmech a že se tu zkrátka budeme dobře bavit," prohlásil krátce před začátkem tradičního průvodu, jehož účastníci se v historických kostýmech prošli centrem Litomyšle.

Starosta také zmínil, že Lázně ducha do města každoročně přilákají tisíce lidí. „Loni jsme se dočasně zdvojnásobili. Na lázně totiž přijelo asi deset tisíc lidí," dodal Radomil Kašpar s tím, že se domnívá, že podobný počet návštěvníků dorazil do i letos.