Některé tábory jsou už obsazené, zejména ty příměstské. V jiných zbývá jen několik posledních míst.

Hlavní je vybrat ten správný tábor, vhodný přímo pro vaše dítě. Promluvte si proto se svou ratolestí. Chce spát ve stanech nebo raději v chatkách? Chce sjíždět řeku nebo ji zajímá historie?

Krása z lodě

Krásné prostředí řeky Dunajec, národní park Pieniny na hranicích Slovenska a Polska, to je lákadlo na vodácký tábor, který pořádá Středisko volného času Mozaika v Poličce pro všechny od jedenácti do devětadevadesáti let. „Pojedeme po hranici Slovenska a Polska. Dunajec je dynamická a úžasná řeka. Je to jedno z nejkrásnějších míst v této oblasti," informoval jeden z organizátorů Vítězslav Filla. Účastníci tábora poplují na kánoích. Tábor je podle Vítězslava Filly vhodný i pro začátečníky. Mozaika pořádá ještě jeden vodácký tábor Jesle na vodě. Ten je určený pro rodiče s dětmi od dvou do šesti let. Volné místo je ještě také na vodáckém táboře od Domu dětí a mládeže ve Svitavách. Děti od deseti do osmnácti let budou sjíždět na raftech Vltavu od Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Ubytované budou v chatkách nedaleko Větřní.

Romantika u ohně

Spaní ve stanech, večerní táboráky, vaření v kotlíku, ale i výlety nebo horolezecký výcvik. Zkrátka romantika. To čeká na děti na dvou táborech, které chystá turistický oddíl Zálesáci ze Svitav. Organizátor Pavel Dědič slibuje poutavou celotáborovou hru. Téma bude pro děti překvapením.

Na prázdninové jezdecké kurzy zve Dům dětí a mládeže v Litomyšli. Organizátoři slibují zajímavé zážitky nejen na koni, ale i mimo ježdění. Litomyšlský dům dětí má ještě několik posledních míst na táboře v Řadově. Vaši potomci tak mohou zažít velké dobrodružství, poznat tajemné ostrovy i jejich obyvatele. Budou se věnovat i rybaření a lovu. Čekají je samozřejmě také soutěže a hry.

Nejen pro mladé astronomy je určen astronomický minitábor, který organizuje dům dětí v Moravské Třebové.

Další možností jsou příměstské tábory. Jsou vhodné zejména pro menší děti, spí totiž doma a na tábor jen docházejí. Již podruhé připravuje příměstský tábor také Městské muzeum a galerie ve Svitavách. Ten letošní je s podtitulem Po stopách slavných Svitavanů. Táborníky čeká pátrací hra. „Děti budou pátrat po svitavských osobnostech. Každý den budou hádat jednu. A po jedné budou pátrat celý týden. Budou získávat určité indicie, které povedou k odhalení této osobnosti," řekla Jitka Olšánová z muzea. Budou plnit úkoly, které vycházejí z historie Svitav i českých dějin. Podívají se také po okolí, navštíví Litomyšl a Březovou nad Svitavou. Na tábor je ale jen jedno poslední volné místo.

Kde mají volno

Svitavy

Dětský vodácký tábor DDM

Tábor DDM ve Svratouchu

Tábory TOM Zálesáci ve Svratouchu

Příměstský tábor muzea

Polička

Příměstský tábor v DDM

Vodácký tábor Dunajec 2012

Jesle na vodě

Letní tábor Maděra 2012

Moravská Třebová

Letní tábor v DDM

Příměstský tábor v DDM

Astronomický tábor

Litomyšl

Letní tábor DDM v Řadově

Prázdninové jezdecké kurzy